Jak probíhal koncert v Praze?

Jak probíhal koncert v Praze? Přidáno dne: 18. 05. 2014

Od tří hodin odpoledne se na Palackého náměstí začaly dít věci. I když se zdálo, že počasí akci nedopřeje klidného průběhu, opak byl pravdou. Nakonec se vyčasilo a kampaň tak mohla plnit vesele svůj účel. Tím je zejména zprostředkovat mladým voličům informace o volbách do Evropského parlamentu. Snaha projektového týmu „Vím, proč volím“ spočívá v osvětě veřejnosti, v předání informací proč je důležité volit, jak Evropský parlament ovlivňuje náš každodenní život, jaký je mechanismus volby samotné a hlavně jaké jsou kandidující strany za Českou republiku. Na webu www.vimprocvolim.cz je možné nahlédnout kompletní kandidátky všech registrovaných stran usilujících o zvolení do Evropského parlamentu. Stránka nabízí voličům objektivní, přehledné a komplexní informace k tomu, aby se mohli snáze rozhodnout, zda a koho volit.

Informační servis na festivalu podpořili i zástupci Informační kanceláře Evropského parlamentu. O možnostech studentských výhod ze strany Evropské unie informovali členové projektového týmu karet EYCA (Evropská karta mládeže) a delegátka Ligy mladých voličů.

Na festival byly pozvány všechny kandidující politické strany, jejichž kandidáti do parlamentu zde mohli diskutovat jak přímo osobně s voliči, tak prostřednictvím moderované debaty na pódiu. Pražského koncertu se zúčastnili kandidáti a kandidátky z následujících stran: KDU-ČSL, Piráti, Republika, Strana Zelených a TOP 09.

Bohatou informační část doplnily koncerty populárních skupin a interpretů. Během odpoledne postupně vystoupili žatečtí rappeři PJ&J-Bez, Electro Swing Gang se sekcí živých dechových nástrojů, pop-rockoví Ready Kirken a na závěr multiinstrumentální performer Voxel.

Zábavný kvíz o pěkné ceny, dětský koutek, stolní fotbálky, koncerty a zajímavé informace o Evropské unii a volbách do stěžejního zákonodárného orgánu EU. Tak se dá shrnout příjemné odpoledne aktualizující u českých voličů povědomí o tom, že již 22. a 23. května 2014 proběhnou v České republice volby do Evropského parlamentu.