Palackého náměstí ožije festivalem Vím, proč volím On tour

Palackého náměstí ožije festivalem Vím, proč volím On tour Přidáno dne: 30. 04. 2014

Ve středu 7. května ožije Palackého náměstí živou hudbou. Od 15.00 zde totiž začne festival Vím, proč volím On tour, který přináší nejen hudbu, ale i užitečné informace o květnových volbách do Evropského parlamentu. Festival je součástí kampaně Vím, proč volím, jenž mladé lidi seznamuje s volbami.

Festival probíhá postupně v různých městech po celé ČR. Pražský line-up začne s raperským duem PJ & J-Bez. Vystoupí také písničkář Voxel s vlastními texty a kytarovým doprovodem. Odpoledne vyvrcholí vystoupením kapely Ready Kirken, kterou proslavily hity jako 1+1 nebo Černý brejle. Odpoledne zakončí příjemné taneční melodie v podání Electro Swing Gangu.

Během celé akce nebudou chybět informační stany, kde se lidé mohou informovat o volbách do Evropského parlamentu. Poslouží jim k tomu jak bohatá nabídka tištěných materiálů, tak soutěžní kvíz o hodnotné ceny. Další možností, jak si ujasnit názor ohledně těchto voleb, je diskuze přímo s kandidáty. Během odpoledne totiž kandidáti z různých stran budou diskutovat jak mezi sebou a s moderátorem na pódiu, tak s návštěvníky akce na Palackého náměstí. Každý tak může tyto budoucí zástupce v Bruselu vyzpovídat a dozvědět se jejich záměry a plány. Pro děti jsou na akci připraveny hry a malování.

Tak přijďte, těšíme se!