Tisková zpráva VPV Tour

Tisková zpráva VPV Tour Přidáno dne: 27. 03. 2014

27.3.2014, Praha – Téma voleb do Evropského parlamentu vyvolává v mladých lidech smíšené pocity a málokdo si uvědomuje, co vše mohou jeho poslanci ovlivnit. Proto je zde kampaň Vím, proč volím, která prostřednictvím informačního servisu pomáhá mladým ujasnit si názor a motivuje je k účasti ve volebním procesu. Tu doplňuje i festival Vím, proč volím On tour, který do čtrnácti měst České republiky přiveze koncerty populárních i začínajících kapel, vzdělávací aktivity či diskuze s kandidáty do Evropského parlamentu. Jako rozcestník pro obě aktivity slouží stránka www.vimprocvolim.cz.

Kampaň Vím, proč volím, běžela již v roce 2013, kdy upozorňovala na volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a podařilo se jí mít dopad na 250 000 lidí.  Nyní chce podpořit mladé lidi v rozhodování o budoucnosti Evropského parlamentu. Účast na těchto volbách je totiž tradičně  velmi nízká, což odpovídá i míře informací, které zejména prvovoliči o Evropském parlamentu mají. Ty však ode dneška mohou najít na stránkách www.vimprocvolim.cz, kde jsou přehledně a objektivně shrnuté termíny, pravidla a další důležitá fakta.

U každé strany, která do těchto voleb vysílá kandidáty, mohou návštěvníci stránek najít její stručnou charakteristiku a seznam kandidujících. Do 31. března 2014 je navíc možné zasílat otázky, které budou pokládány přímo kandidátům a jejich odpovědi poté zveřejněny na webu.  „Naší kampaní jsme chtěli dát mladým lidem možnost zjistit všechny potřebné informace co nejjednodušeji a zároveň z neutrálního pohledu. A pokud má kdokoliv otázku, například jakým způsobem hodlá dotyčný politik prosadit v EU nějaké stanovisko, má skrz náš web možnost ji k němu dostat. My veškeré takovéto otázky zašleme všem kandidátům a je na jejich uvážení, co odpoví“, říká Jana Votavová, manažerka kampaně........

Kompletní znění tiskové zprávy k dispozici v sekci ke stažení.